Újabb szankciókkal próbálja megtörni az Egyesült Államok az ukrajnai háborúban Oroszországot, azonban az eddigi intézkedések csak korlátozott sikereket hoztak. Most Washington ezért egyre inkább a büntetőlépések kijátszásában segédkező kínai és egyéb országokhoz tartozó cégeket vette célba. Azonban szakértők szerint Peking bármikor kész kihátrálni Oroszország mögül, ha a Nyugat kész kereskedelmi, gazdasági engedményeket tenni. Kína támogatása nélkül pedig Vlagyimir Putyin orosz elnök hamar kilátástalan helyzetbe kerülhetne a háborúban.
Az Európai Unió és Oroszország közötti fokozódó feszültségek közepette az EU szankciós listájáról az elmúlt két évben mindössze nyolc személyt vettek le. Nekik egy bonyolult jogi folyamaton kellett átesniük, vagy arra volt szükség, hogy egy tagállam lobbizza ki az eltávolításukat. Magyarország is rendszeresen javasolja személyek törlését az uniós listáról.
2024. április 1-jétől kivezeti a kormány a betéti kamatsapkát – jelentette be közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium. Az intézkedés a vállalati, pénzügyi intézményi és 20 millió forint feletti lakossági bankbetétekre vonatkozott eddig. Április 1-jével szűnik meg a kkv-hitelek kamatstopja is, így már csak a lakossági jelzáloghiteleknél marad fenn (jelen állás szerint június 30-áig) kötelező korlátozás a kamatokon.
Az Európai Unió (EU) újabb fél évvel, 2024. július 31-ig meghosszabbította az Oroszországgal szemben bevezetett gazdasági korlátozó intézkedések hatályát, mivel - indoklása szerint - Oroszország folytatja azon tevékenységeit, melyek destabilizálják az ukrajnai helyzetet - közölte az uniós tanács közleményében hétfőn.
A demokrácia, a jogállamiság és az emberi jogok helyzetének folyamatos romlására adott válaszul az Európai Tanács bejelentette, hogy a megszokott egyéves meghosszabbítás helyett hat hónappal, 2024. május 14-ig meghosszabbítja korlátozó intézkedéseit. A 2017 novembere óta hatályban lévő intézkedések közé tartozik a fegyverembargó, a belső elnyomáshoz szükséges felszerelésekre vonatkozó korlátozások, az utazási tilalom és 54 személy vagyonának befagyasztása – közölte a tagállamokat tömörítő szervezet hétfőn.
Elon Musk Twitter-posztban jelentette be legújabb, felhasználókat érintő korlátozását, amely minden felhasználóra vonatkozik. A vezérigazgató sajátos módot talált az „adatlopás” megelőzésére.
Az Európai Bizottság az uniós szankciók megsértésének bűncselekménnyé nyilvánítását és a büntetések harmonizálását javasolja - tájékoztatott a brüsszeli testület pénteken. Az uniós bizottság közleményében javaslata elfogadásának szükségességét azzal indokolta, hogy a folytatódó ukrajnai háború rámutatott: rendkívül fontos a szankciók teljes mértékű végrehajtása és annak biztosítása, hogy "a korlátozó intézkedések megsértése ne legyen kifizetődő".
Oroszország szerdán napi 33 106 új koronavírusos megbetegedést jelentett, ami a legmagasabb szám március közepe óta - írja a Reuters.
Az Európai Bizottság szerdán javaslatot mutatott be azokra az új szabályokra, amelyekkel biztosítaná, hogy az uniós szankciók alatt álló személyek ne kerülhessék meg a korlátozó intézkedéseket, és vagyonukat a jövőben hatékonyabban le lehessen foglalni.
Jelentősen visszaesett a kínai szolgáltatóipar teljesítménye márciusban a koronavírus-járvány újabb hullámának megfékezésére bevezetett, széles körű korlátozó intézkedések nyomán.
Kínában újabb városokat zárnak le a koronavírus-járvány legújabb hullámának megfékezése érdekében, emberek millióinak mozgását korlátozva.
Enyhültek a látogatási szabályok az egészségügyi és szociális intézményekben - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma hétfőn az MTI-vel.
Az operatív törzs megállapította, hogy a járvány ötödik hulláma lecsengőben van, ezért úgy döntöttek, hogy kivezetik a járványügyi korlátozásokat az országban. Mindezt a csütörtöki kormányinfón mondta el Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter.
Japán tudósok szerint a kroonavírus omikron törzse legalább 40 százalékkal halálosabb, mint a szezonális influenza. A kijelentéssel hangsúlyozni szerették volna, hogy a korlátozások túl gyors feloldása jelentős egészségügyi kockázatokat rejthet magában.
Oroszország Ukrajna elleni háborúja miatt az Európai Unió Tanácsa több kulcsfontosságú orosz bankot kizárt a SWIFT néven ismert globális elektronikus fizetési rendszerből - közölte az uniós tanács szerdán.
A litván Paysera úgy döntött, hogy ezentúl nem kezeli az orosz érintettségű tranzakciókat a platformján, és zárolja az orosz fiókjait, ezzel is kifejezve a szolidaritását a megtámadott Ukrajnával.
Megvan a megállapodás.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
El kell adniuk a Chrome-ot?
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Farkast kiáltott Ukrajna?
Kecskeméten tett bejelentést Lázár János.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?